Miło nam powiadomić, iż w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęliśmy realizację dwuletniego projektu w ramach programu ERASMUS+

Tytuł projektu: Myśl lokalnie, działaj globalnie!

Język projektu: j.angielski

Partnerzy: szkoły podstawowe ze Słowacji, Grecji, Włoch.

Celem głównym działań jest uświadomienie uczniom wpływu zniszczenia środowiska spowodowanego przyczynami naturalnymi lub wywołanymi przez człowieka na egzystencję ludzi oraz jego skutki dla jakości życia na Ziemi.

Projekt zakłada bardzo różne działania związane z tematyką środowiska naturalnego oraz jego degradacji. Obejmuje 40 zadań do wykonania oraz włączenie w nie jak największej liczby uczniów. Będą to m.in. ankiety, działania o charakterze badawczym, poznawanie aplikacji komp., konkursy plastyczne i informatyczne i inne. Obejmuje zagadnienia z różnych przedmiotów: języków, przyrody, geografii, matematyki, sztuki, informatyki, chemii.

W ramach realizacji, oprócz działań na terenie szkoły, odbędą się 4 międzynarodowe spotkania projektowe, w tym wizyta nauczycieli z partnerskich szkół w Radomiu oraz pięciodniowa wymiana uczniów naszej szkoły ze szkołą w Słowacji.