Tytuł projektu:  THINK GLOBALLY, ACT LOCALLY!
Myśl globalnie, działaj lokalnie !

czas trwania: IX.2017-VII.2019

Miło nam poinformować, iż projekt zyskał miano DOBREJ PRAKTYKI, a przez to został wyróżniony przez ekspertów jako wysokiej jakości działanie.

Rezultaty projektu można znaleźć na stronie projektu:

https://twinspace.etwinning.net/60967/home

Partnerzy: szkoły ze Słowacji, Grecji, Włoch.

Słowacja: https://2zs.edupage.org/text23/?

Polska: http://www.psp17.radom.pl/?q=node/76

Włochy: http://www.icsangiustino.gov.it/ita/?IDC=328

Grecja: http://2dim-zograf.att.sch.gr/autosch/joomla15/,  https://www.facebook.com/2odimotikozografou/http://erasmusplusproject.weebly.com/

Celem głównym działań jest uświadomienie uczniom wpływu jaki niesie zniszczenie środowiska naturalnego spowodowanego przyczynami naturalnymi lub wywołanymi przez człowieka na egzystencję ludzi oraz jego skutki dla jakości życia na Ziemi.

Projekt zakłada bardzo różne działania związane z tematyką środowiska naturalnego oraz jego degradacji. Obejmuje 40 zadań do wykonania oraz włączenie w nie jak największej liczby uczniów. Będą to m.in. ankiety, działania o charakterze badawczym, poznawanie aplikacji komp., konkursy plastyczne i informatyczne i inne. Obejmuje zagadnienia z różnych przedmiotów: języków, przyrody, geografii, matematyki, sztuki, informatyki, chemii.

W ramach realizacji, oprócz działań na terenie szkoły, odbędą się 4 międzynarodowe spotkania projektowe,
w tym wizyta nauczycieli i uczniów z partnerskich szkół w Radomiu (marzec 2019 r.) oraz pięciodniowa wymiana uczniów naszej szkoły ze szkołą w Słowacji (maj 2019 r.).

WIZYTA GOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 26-30 marca 2019 naszą szkołę odwiedziło 9 nauczycieli oraz 15 uczniów z partnerskich szkół. W ramach wizyty goście poznali naszą szkołę, zwiedzili z przewodnikami Radom oraz Muzeum Wsi Radomskiej , wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, odwiedzili pracownie Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół Technicznych. Ostatniego dnia wizyty zwiedzili Kraków oraz Wieliczkę.  Uczniowie goszczeni byli przez polskie rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć.

W dniach 13-17 maja 2019r. grupa 15 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w wizycie w partnerskiej szkole w Levicach na Słowacji. Uczniowie mieszkali w tym czasie u słowackich rodzin. W czasie pobytu odwiedzili m.in. elektrownię atomową w Mochovcach, Tatry Wysokie, Strbskie Pleso Bańską, Szczawnicę.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że było to niezwykłe i bardzo cenne doświadczenie. Stali się pewniejsi swoich umiejętności, rozwinęli umiejętność posługiwania sie j.angielskim, a przede wszystkim nawiązali nowe międzynarodowe przyjaźnie.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć.

WIZYTA STUDENTÓW Z BELGII, HOLANDII ORAZ SŁOWACJI

9 maja z okazji Dnia Europy naszą szkołę odwiedziła grupa studentów z Belgii, Holandii oraz Słowacji wraz ze swoimi wykładowcami.  Wizyta odbyła się w ramach wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Uczniowie odwiedzili nasza szkołę, rozmawiali o systemie edukacji w Polsce. Zorganizowano wspólne zajęcia w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły obejmujące zagadnienia z zakresu cyberprzemocy oraz programowania mini robotów edukacyjnych.

Erasmus+

Najnowsze wpisy
Kontakt:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
  • Czarnoleska 10
  • 48 331 24 13
  • sekretariat@psp17.radom.pl