PROJEKT MŁODZI W AKCJI

Jesteśmy uczniami kl. 6c i 2a PSP nr 17 w Radomiu. Nasza szkoła to dawne Publiczne Gimnazjum nr 3. Od r. szk. 2017/2018 tworzymy nową grupę projektową programu „Młodzi w Akcji” (dawnego programu Młody Obywatel).  Działamy pod patronatem Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. Naszymi opiekunkami są nauczycielki: p. Anna Wajs, p. Barbara Wojtkowska, p. Justyna Głogowska. Skład grupy: Jakub Gniadek- kl. 2a, Maria Oroń, Milena Mamińska, Wiktoria Żak, Mikołaj Markowski, Jakub Tajer, Kacper Banaszkiewicz, Dawid Widomski, Łukasz Magnowski- kl. 6c.

Do realizacji programu wybraliśmy ścieżkę „Taśmy przyszłości”, której celem jest odkrycie ciekawych miejsc naszego miasta i poznanie ich historii

propozycja zmian, które chcielibyśmy wprowadzić w tych miejscach

Nasze dotychczasowe działania

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM RESURSY OBYWATELSKIEJ

24.11.2017r. Byliśmy uczestnikami spotkania z p. Jakubem Mitkiem. Spotkanie dotyczyło historii radomskich Żydów oraz obiektów związanych z tą historią.

WYCIECZKA PO RADOMIU

2.12.2017r.- w sobotę – wybraliśmy się na wycieczkę po Radomiu w celu poznania ciekawych miejsc naszego miasta

WARSZTATY Z TRENERAMI CEO

4.12.2017r. uczestniczyliśmy w warsztatach z p. Anną Miturą i p. Joanną Gus. Nauczyliśmy się, jak pracować w grupie, jak pozyskiwać sojuszników, jak prezentować projekt.

Młodzi w Akcji jako wolontariusze

Postanowiliśmy sprawdzić się w roli wolontariuszy, dlatego podjęliśmy dodatkowe zadania.

9.12.2017r. – w sobotę -w markecie BIEDRONKA przy ul. Czarnoleskiej wzięliśmy udział w przedświątecznej zbiórce żywności. Od. g. 14.00 do g. 20.00 wraz z opiekunami zebraliśmy ponad dwa wózki żywności dla podopiecznych radomskiego oddziału CARITAS.

15.12.2017r.  – w piątek po zajęciach lekcyjnych – część grupy projektowej wraz z kilkoma uczniami kl. 4c udała się do Hospicjum Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej, aby przekazać dzieciom chorym na nowotwory upominki świąteczne i słodycze. Pracujące tam panie wolontariuszki ucieszyły się z naszej wizyty i chętnie udzielały odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Pod koniec wizyty dostaliśmy w prezencie płyty ze świątecznymi opowiadaniami i piosenkami.

17.12.2017r.  – w niedzielę – wybraliśmy się na radomski deptak, by uczestniczyć w ogólnomiejskiej Wigilii, aby wręczyć żywność potrzebującym pomocy.

Prezentacja projektu

W pierwszym semestrze nasze działania dobiegły końca.

23.02.2018r. zaprezentowaliśmy projekt społeczności szkolnej. Relacji z naszych działań podjęły się Marysia i Wiktoria z kl. 6c, nad stroną techniczną czuwał Jakub z kl. 2ag, a Kacper i Jakub

z kl. 6c utrwalili całość na zdjęciach.

Po więcej informacji zapraszamy na naszego bloga https://blogiceo.nq.pl/mlodziradom/