Katyń – Golgota Wschodu

13.04.2018 r. i 17.04.2018 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie artystycznym „Katyń – Golgota Wschodu” z okazji 78. rocznicy mordu w Katyniu.
Zebrani obejrzeli film dokumentalny „Zbrodnia katyńska”. Zapoznali się z komentarzem pana Piotra Wdowskiego o niezłomnej postawie polskich oficerów wobec działań rządu radzieckiego.
Informacje historyczne zostały wzbogacone utworami Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta, a także muzyką W. A. Mozarta, która wprowadziła zebranych w podniosły nastrój.
Jako uczestnicy programu zaprezentowali się:
Adrianna Kęska, Maria Oroń, Wiktoria Żak, Kacper Banaszkiewicz, Mikołaj Mazur, Jakub Tajer, Oskar Wójcik z kl. 6c oraz Weronika Błędowska i Mateusz Kaczorowski z kl. 2b gimnazjum.
Umiejętności wokalne przedstawiły uczennice kl. 3d
Katarzyna Bienias i Wiktoria Jagiełło – uczestniczki Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się 14.04.2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Na gitarze akompaniował pan Arkadiusz Białek.
Nad stroną techniczną programu czuwali: Patryk Kosakowski i Bartosz Stanik z kl. 3e.
Program artystyczny przygotowali nauczyciele: Barbara Wojtkowska i Piotr Wdowski.