Poczuć wiosnę własnymi rękami
6 kwietnia 2018 r. dzieci z klasy IIIA uczestniczyły w warsztatach w MAJSTERKOWIE organizowanych przez market CASTORAMA. Było to samodzielne zakładanie hodowli cebuli siewki. Zaczęło się od zaprojektowania wiosennego wzoru na kartce papieru. Następnie należało odwzorować swój pomysł na doniczce, co wcale nie było takie proste. Kolejnym etapem pracy było napełnianie doniczki ziemią i sadzenie cebulek. Przy tej okazji dzieci miały możliwość wykazania się wiedząca temat: Czego rośliny potrzebują do życia? Oczywiście udzielały bezbłędnych odpowiedzi na pytania.
Swój projekt, zasadzoną cebulkę w ozdobionych przez siebie doniczkach oraz prezent – puzzle dzieci zabrały do domu. To był miło i pożytecznie spędzony czas.