Podczas warsztatów 26 lutego 2018 r. dzieci klas I – III i oddziałów przedszkolnych wykonały mydełka w swoich ulubionych zapachach i kształtach. Do dyspozycji miały ponad 15 zapachów oraz 7 kolorów, a także mnóstwo mydlanych dodatków: sole, mydlane serduszka, figurki, olejki, płatki róż, zioła itp. Nie było to tylko tworzenie mydełek, ale także zabawa w teatr, dzięki której dzieci w obrazowy sposób poznały historię powstania pierwszego na świecie mydła. Była to również wielowymiarowa lekcja higieny, plastyki oraz przyrody (poznawanie właściwości ziół i dodatków mydlarskich). Dzieci poznały historię mydlarstwa poprzez czynny udział w inscenizacji „Wyprawa po mydło”. Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale się bawili.