Spotkanie z historią.

Niecodzienną lekcję historii przeżyli uczniowie klas szóstych 22 marca 2018 r.
Tego dnia wybrali się do Warszawy, aby spotkać się z nieżyjącymi już bohaterami tworzącymi historię naszego kraju na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
Na cmentarzu Powązkowskim spacerowali wśród mogił najbardziej znanych Polaków – powstańców warszawskich, Sybiraków, żołnierzy wyklętych, polityków, lekarzy, pisarzy.
Na dłużej zatrzymali się przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.
Muzeum Powstania Warszawskiego w niezwykły, multimedialny sposób przybliżyło im historię powstania warszawskiego. Idąc kanałem przez  moment poczuli się uczestnikami tamtych tragicznych wydarzeń z roku 1944.
Ogromne wrażenie wywarł na uczniach film ,,Miasto ruin”.
Historia to także sukcesy sportowców. Podczas zwiedzania Stadionu Narodowego przebyli trasę piłkarza. Na własne oczy zobaczyli, którędy sportowcy przybywają na mecz.
Byli w strefie zawodnika, poznali zakamarki piłkarskiej szatni. Weszli na płytę boiska, a na koniec wczuli się w rolę piłkarza strzelając gole w pomeczowej sali konferencyjnej.
Z uśmiechem na twarzy i pieśnią na ustach wrócili szczęśliwi do domu.