Ślubowanie klas pierwszych.
19 października 2020 r. uczniowie klas: 1a, 1b, 1c i 1d zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.  Uroczystość poprowadzili starsi koledzy i koleżanki z klas 8a i 8b oraz 2b. Uczniowie klas pierwszych  zaprezentowali swoje umiejętności  wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Następnie złożyli  uroczyste ślubowanie, że będą godnie reprezentować swoją szkołę i będą dumą swoich rodziców. Pasowania na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Przyjaciół Dzieci w Radomiu dokonał dyrektor Marek Lipiec.  Na koniec dyrektor szkoły skierował kilka ciepłych słów do Pierwszaków, przyjętych tego dnia w grono braci uczniowskiej. Były tez życzenia od starszych koleżanek i kolegów. Uroczystość zakończyło rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz słodki poczęstunek. Będzie to na pewno jeden z tych dni, które zostaną na długo w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.