W pracowni informatycznej naszej szkoły odbyły się zajęcia dla klasy 3b z wykorzystaniem robota pszczoły Bee-Bot. Uczniowie podczas zajęć dydaktycznych zapoznali się z obsługą  robota pszczoły Bee-Bot.

Nauczyły się kodować za pomocą przyjacielskiej pszczółki “Bee-Bota„ – kształciły spostrzegawczość, uwagę, logiczne myślenie, orientację przestrzenną. Uczyły się cierpliwości i wytrwałości, współpracy przy wykonywaniu zadań – samodzielnie tworzyły kody- ustalały drogę, którą ma pokonać robot, aby dojść do określonego miejsca. Jest to doskonałe narzędzie do nauki podstaw programowania. Dzieci były zaangażowane w zaproponowane działania oraz w późniejsze wykorzystywanie robotów wg własnych pomysłów.