Wszystkie koty mruczą i miauczą. Łączy je jeszcze jedna rzecz – kochają człowieka. Nic dziwnego, że te wspaniałe stworzenia doczekały się swojego święta, które w naszym kraju obchodzimy 17 lutego.

W ramach obchodów Dnia Kota, w naszej szkole, odbył się konkurs „Portret mojego kota”. Na holu głównym szkoły zorganizowano wystawę tematyczną związaną ze zwyczajami kotów. Społeczność szkolna mogła również podziwiać prace konkursowe dzieci z kl. 0-3.

W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawka książek, których bohaterami są różne koty. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego podczas zajęć przeprowadzonych przez organizatorów Dnia Kota, zapoznani zostali z wiadomościami na temat życia kotów, z uwzględnieniem dzikich kotów oraz kotów z bajek. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy wśród najmłodszych dzieci wrażliwość na obecność kotów i innych zwierząt wokół nas.