Choinka, prezenty, a może inaczej?

Za nami kolejne uroczyste kolędowanie. W czwartek 20 grudnia w naszej szkole dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy na klasowych wigiliach. Punktem kulminacyjnym tego dnia były Jasełka, w których wystąpili uczniowie klas 0a, 0b, 7b, 8b i 3bg oraz szkolny chór reprezentowany głównie przez klasę 3fg.

W nastrojowych dekoracjach przy dźwiękach tradycyjnych polskich kolęd młodzi aktorzy przekonywali nas, co w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. Miłość, życzliwość, szacunek, dostrzeganie drugiego człowieka, brak trosk i kłopotów, ale przede wszystkim poczucie wspólnoty i jedności. Te uniwersalne wartości powinny nam przyświecać również na co dzień.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku!