AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ

Uczniowie naszej społeczności szkolnej wzięli udział  w jubileuszowej akcji „Sprzątanie świata” pod hasłem:

„Akcja- Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a w ciągu dwóch lat powinniśmy pozyskiwać ich poprzez selektywną zbiórkę aż trzykrotnie więcej!

Uczniowie włączając się w ,,Akcję- segregację” wzięli udział  w konkursie plastycznym na plakat  o tematyce dotyczącej segregacji odpadów oraz  na prezentację multimedialną o tematyce dotyczącej segregacji odpadów.

Rozstrzygnięcie konkursów odbyło się 2 października 2018 r.

Klasy młodsze brały udział w konkursie plastycznym. Wszystkie osoby zostały wyróżnione na krótkim apelu. Pan Dyrektor wręczył dyplomy i skromne podarunki.

Pierwsze miejsce zajęli:

Kaim Jakub,   Pawłowska Zuzanna, Rojek Lucyna

Drugie miejsce:

Biskupik Natalia, Kuśmiński Filip, Migas Tymoteusz, Rojek Matylda, Sarnowska Agnieszka, Wołowiec Patrycja

Trzecie miejsce:

Rutka Gabriel, Skrzek Jakub, Suligowska Zuzanna , Rosińska Lena , Zych Jakub

Wyróżnienie:

Marzec Wiktor,  Rybska Aleksandra,  Spichalski Filip, Węgrzecka Natalia

Z klas 4-8 oraz klas  gimnazjalnych w konkursach wzięło łącznie udział 40osób.

Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajęli:

Zieliński Bartłomiej-kl.5C, Wróblewska Małgorzata -kl.6B, Tomczyk Natalia – kl.3 B Gim, Góźdź Aleksandra -kl. 3E gim, Maj Iga -kl. 3F Gim

Pierwsze miejsce w konkursie na prezentację multimedialną

zajęła:Czajka Natalia -kl.3C Gim

drugie miejsce:   Krawczyk Joanna-kl.3D gim., Michalska Katarzyna -kl.3F

trzecie miejsce: Gniadek Jakub- kl.3A Gim

Wyróżnienia:

Wójcik Mikołaj-  kl.8B,  Nowocin Dawid-kl.3B gim.,  Szymczyk Adam-kl.3D Gim

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Nauczyciele zespołu przyrodniczego.

Prezentacja ekologiczna