Lekcja w kinie

04.10.2018 uczniowie klas I – III i oddziałów przedszkolnych uczyli się właściwego odbioru i wykorzystania mediów. Lekcja w kinie to bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż świetnie łączy edukację i rozrywkę.

Temat zajęć brzmiał: Skąd są dźwięki tej piosenki? – o muzyce w filmach dla dzieci.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się:  jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, kto to jest taper, jak wyglądały filmy na początku istnienia kina, poznają instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata, zobaczyły jak nagrywa się muzykę do filmu, spróbowały swoich sił w piosence, odkryły czym jest muzyka ilustracyjna.

Dzieci obejrzały piękny  film „Balerina”, którego bohaterowie opowiedzieli historię przyjaźni
i pokazali, ze zawsze trzeba dążyć do realizacji marzeń.