17 maja uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami p. Joanną Kozerą i p. Piotrem Bachorskim oraz p. Agnieszką Białkowską odwiedzili sąsiednie województwo – świętokrzyskie. Pierwszy przystanek w tej podróży stanowiły Kielce i Energetyczne Centrum Nauki, gdzie uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach, a także sami eksperymentowali wykorzystując maszyny prezentowane na wystawie.

Z Kielc wycieczka udała się do Chęcin, żeby zwiedzić pozostałości XIII wiecznego zamku (niektórzy przy okazji zaopatrzyli się w miecze i inne niezbędne akcesoria rycerskie).

Po chęcińskim zamku przyszła kolej na zwiedzanie z przewodnikiem Alei Miniatur Cudowny Świat w Sabat Krajno – tu uczniowie mieli okazję, żeby zrobić sobie selfie na tle najsłynniejszych budowli na świecie, a potem uczestniczyć w 2 seansach w kinie 6D.     Po intensywnym, pełnym atrakcji dniu piątoklasiści ze śpiewem na ustach powrócili do Radomia.