WIZYTA GOŚCI W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

W dniach 26-30 marca 2019r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele partnerskich szkół projektu “Think Globally, act Locally”. Międzynarodową ekipę stanowiło 3 nauczycieli z Grecji, dwóch z Włoch, 4 ze Słowacji oraz 15 uczniów ze słowackiej szkoły w Levicach. Podczas wizyty goście oglądali nasza szkołę, Astrobazę, poznawali zabytki i historię Radomia. Odwiedzili również Muzeum Wsi Radomskiej, pracownię odnawialnych źródeł energii. Zorganizowano również wycieczkę do Krakowa i Wadowic. Uczniowie brali udział w licznych zajęciach edukacyjnych i warsztatach w piekarni Gajda. Zarówno słowaccy jak i polscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział we wspólnej zabawie w kręgielni w MK Bowilng. Uczniowie przez czas wizyty mieszkali w domach naszych uczniów. Goście wyjechali zachwyceni naszą szkoła, miastem oraz polską gościnnością.
W maju 15 naszych uczniów spędzi 5 dni w słowackiej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekają na ponowne spotkanie z nowymi przyjaciółmi.

O wizycie w mediach: