Szkoła młodych patriotów
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,,Szkoła młodych patriotów”, w dniu 14 grudnia 2017 r. , przedstawiciele klas 1 – 7 wzięli udział w konwersatorium pt. ,,Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”?
Tematyka patriotyczna i postawy patriotyczne towarzyszą naszym uczniom już od najmłodszych lat, o czym świadczy ich zaangażowanie w publicznej debacie. Swoja wiedzą na temat patriotyzmu mogli wykazać się nie tylko reprezentanci poszczególnych klas, ale także publiczność – uczniowie klasy 3b, 3c, 5b i 6c. Wszyscy z zainteresowanie słuchali nie tylko o patriotyzmie naszych przodków, ale podawali przykłady patriotyzmu współczesnego. Podczas swoich wystąpień starali się odpowiedzieć na pytania: Jak my możemy okazać patriotyzm na co dzień?  Co dla mnie oznacza bycie patriotą?
Ustalili, że patriotą nie można być tylko ,,od święta”, ale codziennie. Trzeba być dobrym uczniem, przeciwstawiać się złu, szanować symbole narodowe, dobrze mówić o Polsce, dbać o środowisko naturalne.
Konwersatorium udowodniło, że uczniowie naszej szkoły są i chcą być patriotami.