Spotkanie autorskie

Biblioteka szkolna we współpracy z p. Renatą Różycką zorganizowała 17 listopada spotkanie z panią Martą Trojanowską, naszą zaprzyjaźnioną pisarką. Pani Marta oprócz tego, że jest autorką ciekawych książek, jest również pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. i A. Załuskich w Radomiu. Wspaniale wprowadziła dzieci z klas trzecich w nastrój czasów, w których żył bohater jej nowej książki “Złote dziecko, opowieść o małym Jacku Malczewskim”. Używając zgromadzonych rekwizytów jak np. żelazko z duszą, czy mufka uświadomiła uczniom jak wyglądało codzienne życie 100 lat temu. Reprodukcje obrazów naszego radomskiego malarza unaoczniły dzieciom styl i tematykę jego prac. W imieniu własnym i społeczności uczniowskiej klas trzecich serdecznie dziękujemy p. Marcie Trojanowskiej za  bardzo ciekawe i miłe spotkanie oraz za życzliwość i poświęcony swój drogocenny czas.