Uczniowie klas piątych podczas lekcji techniki uczyli się szyć. Wykonali etui na telefon lub słuchawki, wykorzystując narzędzia i przybory pracowni robótek ręcznych: kolorowe nici, igły, miarki krawieckie, metalowe naparstki, obcinaczki do nici. Bardzo dobrze poradzili sobie z nowym zadaniem. Pomagali sobie wzajemnie, radzili jak wykorzystać ściegi ręczne do łączenia dwóch kawałków materiału, w jaki sposób przyszyć guziki, udekorować etui. Nasza wspólna praca okazała się sukcesem!

Uczniowie klas szóstych z okazji Święta Niepodległości wykonali kokardy narodowe według instrukcji krok po kroku. Zadanie wymagało cierpliwości, wytrwałości oraz zdolności manualnych. Powstały bardzo staranne i estetyczne ozdoby w barwach narodowych.

Interdyscyplinarny zestaw Photon Laboratorium Przyszłości powstał, by wprowadzić uczniów
w świat nowoczesnych technologii. Został on zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.
Na zajęciach dodatkowych z informatyki uczniowie klas szóstych kształcą swoje umiejętności wraz z zestawem, kreatywność, umiejętność pracy w grupie. Uczą się rozwiązywania problemów i korzystania z nowoczesnych technologii tworząc programy. Zajęcia z szkolnymi robotami cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mogą w realnie zobaczyć jak wydawane instrukcje kierują ich ruchem i aktywnością czujników dążąc do nabywania nowych umiejętności z zakresu programowania.