Hej kolęda, kolęda!
W czwartek 21 grudnia w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Uczniowie przygotowali pełne smakowitych potraw klasowe wigilie. Zadbano również o ucztę duchową, były nią Jasełka w wykonaniu dziewcząt i chłopców z oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej i gimnazjum.
Przedstawienie dostarczyło wielu wrażeń. Całości dopełniły niezwykła scenografia, ujmująca za serce oprawa muzyczna oraz przesłanie, jakie niosły za sobą wypowiadane przez młodych aktorów słowa. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięły bożonarodzeniowe tradycje. Mogli sobie również uświadomić, że najważniejszym spośród wszystkich jest przykazanie miłości, a najpiękniejszym prezentem dla Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus troska o drugiego człowieka, pomoc w trudnych sytuacjach i współpraca.
Szczególnym gościem była uczennica klasy 4a, walcząca z trudna chorobą, Martyna, na rzecz której uczniowie zorganizowali przedświąteczny kiermasz. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację.
Uroczystość zamknął Pan Dyrektor Marek Lipiec, życząc zdrowych, wesołych świąt. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kolędy.