Egzamin na kartę rowerową w PSP Nr 17

13 i 14 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, który składał się z dwóch części:
– teoretycznej – test polegający na wyborze jednej z trzech możliwych odpowiedzi, obejmujący przepisy prawa o ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej;
– praktycznej – obejmującej jazdę rowerem po wyznaczonym torze przygotowanie roweru do jazdy, jazdę rowerem na wprost i po łuku, zmianę pasa ruchu, jazdę rowerem – trzymając kierownicę jedną ręką (sygnalizowanie zamiaru skrętu w lewo lub w prawo), ruszanie z miejsca i zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu, slalom. Pozytywny wynik z części teoretycznej i części praktycznej egzaminu uzyskało kilkunastu uczniów z klas czwartych i piątych przystępujących do egzaminu.