Tydzień Misyjny w naszej szkole

Jak co roku w naszej szkole przeżywaliśmy Tydzień Misyjny. Uczniowie na katechezach oglądali krótkie filmy i prezentacje o pracy polskich misjonarzy na różnych kontynentach. Nie zabrakło modlitwy różańcowej  za misje. Dzieci zwracały uwagę na to, jak trudna jest praca misjonarzy: zarówno księży, zakonnic, zakonników jak i osób świeckich. Dostrzegały w wypowiedziach misjonarzy radość jaką daję służba potrzebującym. Zadawały pytania: Jak można zostać misjonarzem? Czy misjonarze tęsknią za Polską? Jak można im pomóc? Czy dzieci mogą zostać misjonarzami?

Na zakończenie tygodnia, w piątek 26 października spotkaliśmy się na długiej przerwie, żeby razem chwalić Matkę Bożą w jednym z języków krajów misyjnych Afryki.

Tradycyjna pieśń z Tanzanii – “Mama Maria” została zaśpiewana przez dzieci z klasy 3a. W występ trzecioklasistów zaangażowały się dziewczyny z klasy 7b. Przygotowały układ taneczny, który porwał do zabawy wszystkich oglądających. Wspólne śpiewanie i taniec pozwoliły poczuć klimat odległych miejsc.