BAL RENESANSOWY   A.D. 2019

Bal renesansowy to jedna z najbardziej znanych tradycji naszej szkoły. W ten sposób świętujemy karnawał i wspominamy jednego z najwybitniejszych twórców Ziemi Radomskiej –  Jana Kochanowskiego.

W tym roku bal odbył się 23 lutego w pięknej scenerii rozgwieżdżonej nocy, towarzyszyły nam słowa poety z Czarnolasu: „Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”.

Zabawę rozpoczął uroczysty taniec renesansowy  przygotowany pod opieką pani Anety Duszy.
Następnie uczniowie tańczyli przy dźwiękach bardziej współczesnej muzyki rozrywkowej przygotowanej przez DJ – a  Mateusza Kunerta.

W czasie balu odbył się konkurs wokalny, w którym pierwsze miejsce zajął  Adam Szymczyk z kl. 3dg, drugie  Sandra Żerańska z kl. 7a,  trzecie Jakub Winiarski  z kl. 3fg.

Nagrody za strój renesansowy oraz łączenie obowiązków z zabawą otrzymali: konferansjerzy Joanna Krawczyk  z kl. 3dg  oraz  Michał Cebula  z kl. 3dg;

Maja Zajączkowska z kl.6a, Maya Kołodziejczyk z kl.6a oraz Igor Strzałkowski z kl.3ag otrzymali wyróżnienie.

Jak co roku jury wybrało także  Królową i Króla balu, którymi zostali Julia Głowacka z kl.3eg  i Jakub Trześniewski  z kl. 3ag.

W radosnej atmosferze czas upływał szybko i aż żal było schodzić z parkietu…

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym balu…J