Dyrekcja i nauczyciele życzą radosnych i bezpiecznych wakacji.Do zobaczenia we wrześniu.
Więcej
1 czerwca 2026 roku z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 6b i 6c podczas lekcji techniki pracowali w grupach, uczyli się jak przygotować smaczne gofry. Wykorzystali sprzęt z Programu Laboratoria Przyszłości: urządzenia wielofunkcyjne, blender, miski, chochle, deski do krojenia, łopatki, podkładki. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w pracę na lekcji, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a gofry na Dzień Dziecka smakowały 
Więcej
16 czerwca 2026 roku podczas lekcji techniki uczniowie klasy 6c dowiedzieli się, jak ważną rolę pełnią ukryte w owocach witaminy. Przygotowali koktajle z wybranych owoców: truskawek, bananów, borówek i arbuza. Koktajle smakowały wybornie i smakowicie prezentowały się udekorowane ziołami oraz owocami.
Więcej
W dniu 12.06.2026 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu było uprawnionych 13 uczniów. Wszyscy zdali – gratulujemy i życzymy szerokiej drogi. Organizatorzy
Więcej
Klasy 5a i 5b wybrały się na wycieczkę dwudniową do Torunia. Zwiedzanie starego miasta było ekscytujące. Zabawa w Planetarium była przednia. Poszliśmy obejrzeć Muzeum Piernika, gdzie można dowiedzieć się jak wyrabiane były pierniki dawniej. Odwiedziliśmy również Fort 4 (wojskowy). Przewodnik opowiadał, jak wyglądała kiedyś ta twierdza i jakie miała znaczenie w obronie miasta. Młodzież jest zadowolona z tej wycieczki.
Więcej
Ozdoby świąteczne długopisem 3D w klasie 6d na lekcjach techniki i plastyki.  „ Nauka przez zabawę”  – uczniowie poznawali zasady działania długopisu 3D, tworzyli formy przestrzenne i płaskie, które wykorzystali do dekoracji bożonarodzeniowych naszej szkoły. Powstały gwiazdki śniegowe, dzwoneczki, bombki, girlandy..
Więcej
Uczniowie klas 6b i 6c podczas lekcji techniki przygotowali zdrowe i pyszne i kolorowe tosty. Zapoznali się z instrukcją obsługi, bezpieczeństwem podczas użytkowania sprzętu gospodarstwa domowego. Urządzenia wielofunkcyjne wykorzystane w ramach edukacyjnego programu Laboratoria Przyszłości uatrakcyjniły lekcje techniki.
Więcej
Wycieczka na strzelnicę – zajęcia praktyczne i prelekcja edukacyjna W dniu 19.11.2025 r. uczniowie klasy 5A wzięli udział w wycieczce na strzelnicę, której celem było zapoznanie uczestników z zasadami bezpiecznego posługiwania się sprzętem strzeleckim oraz udział w zajęciach praktycznych przygotowujących do strzelania. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie poznali zasady bezpiecznej postawy strzeleckiej. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania pierwszych ćwiczeń w 
Więcej
Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 17 ! Jak zwykle było wesoło! Dziś w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie klas : 8b,6a,5a,5b przygotowali zabawny występ artystyczny, który, mamy nadzieję, przypadł wszystkim do gustu. Scena zamieniła się w pokój nauczycielski, w którym odbyła się nadzwyczajna rada pedagogiczna… O szczegółach przebiegu zebrania rady pedagogicznej nie możemy jednak wspomnieć, bo, jak wiadomo, 
Więcej
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjściu do Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, gdzie uczestniczyli w kampanii profilaktycznej „Wyobraźnia ratuje życie – nie jesteś sam na drodze”. Młodzież miała okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach, które uświadomiły, jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania zwrócono uwagę na rolę elementów odblaskowych, kasków 
Więcej