Mikołajki w TEAMSCH  na kanale klasy 3b 6 grudnia wszystkie dzieci czekały ma Mikołaja. Klasa 3b świętowała mikołajki zdalnie. Wszyscy uczniowie dołączyli w piątek 4 grudnia w mikołajkowych czapeczkach lub opaskach    z elementami świątecznym. Tematem zajęć była Finlandia – kraina Świętego Mikołaja. Uczniowie przygotowali ciekawe listy do Mikołaja, dawali propozycje jak można sprawić radość innym potrzebującym, rysowali jak wyobrażają 
Więcej
„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” Andrzejki, jędrzejówki lub jędrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga dawnych czasów. Co ciekawe, andrzejki mogą wywodzić się już z czasów starożytnej Grecji. Imię Andrzej jest kojarzone ze starogreckim ANDROS i ANER oznaczającymi mężczyznę lub ADNREIOS oznaczającym dzielny lub mężny. Nawiązuje to 
Więcej
MŁODZI PATRIOCI W listopadzie odbył się w klasie III a konkurs wokalny. Zadaniem uczestników było  wykonanie pieśni  „Piechota” . Uczniowie występowali w stroju galowym z elementami patriotycznymi. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Natalia Ziemnicka Oliwia Bugaj Hanna Idziak Jakub Bartuzi Krzysztof Zajączkowski III miejsce ex aequo: Bruno Cęckiewicz Olga Tkaczyk II miejsce ex aequo: Gabriela Rutka Aleksandra Rybska I miejsce Ola 
Więcej
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada Jak co roku, uczniowie i nauczyciela naszej szkoły 21 listopada świętują Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomimo sytuacji, w której nie możemy się fizycznie spotkać, chcielibyśmy uczcić ten dzień i zachęcić Was do wykonania ciekawych zadań. Okażmy swoim bliskim, nauczycielom, koleżankom i kolegom życzliwość, dobre słowo i uśmiech. Świętujmy wspólnie na platformie TEAMS  20 
Więcej
Niepodległość Polski Odzyskanie niepodległości – marzenie kilku pokoleń Polaków mogło się spełnić dopiero w wyniku I wojny światowej. Długo oczekiwana konfrontacja między zaborcami rozpoczęła się w 1914 r. Jak każdy konflikt zbrojny – Wielka Wojna niosła ze sobą olbrzymią ofiarę ludzkiego życia, nie oszczędzając Polaków. Była z jednej strony wybawieniem i nadzieją a z drugiej katastrofą dla naszego narodu. Polacy 
Więcej
Nasze dziewczynki mistrzyniami Radomia w piłce nożnej! Miło nam podzielić się wiadomością, że w kategorii szkół podstawowych Radomskiej Olimpiady Młodzieży zwyciężyła drużyna PSP 17! Pomimo trwającej pandemii rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie. W ścisłym finale nasze dziewczynki pokonały koleżanki PSP nr 24 (3:0) i PSP nr 9 (2:0). W związku z koniecznością ograniczeń, do finałów międzypowiatowych awansowały tylko reprezentantki z PSP 
Więcej
W dniach 27-29 października w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych miały miejsce w naszej szkole Dni z książką. Uczniowie klas 1 -3 wykonali prace pod hasłem „Zaprojektuj okładkę książki”, klasy 4 – 8 napisały list do kolegi/koleżanki zachęcający do przeczytania wybranej pozycji. Klasy 5-8 wzięły udział w konkursie fotograficznym „Z książką Ci do twarzy”. Zainteresowanie było duże, do współzawodnictwa przystąpiło blisko 
Więcej
W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa klasa 1b zasadziła na terenie szkoły SWOJE DRZEWO. Wraz z kształtowaniem postawy proekologicznej, będzie to trwały dowód więzi ze szkołą swojego dzieciństwa.
Więcej
Dbamy o zdrowie swoje i innych Klasa 3c pokazuje kolegom, jak należy dbać o bezpieczeństwo zdrowia swojego i innych w czasie pandemii.
Więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA w PSP 17 Z okazji Światowego Dnia Drzewa w dniach 19-24 października 2020 roku odbyło się sadzenie drzew na terenie szkoły. Sadzonki drzewek zostały nam dostarczone przez Nadleśnictwo Radom. Posadzenie drzewka jest jednym z zadań projektu ,,Czytam z klasą’’ w którym uczestniczą 3 klasy z PSP 17. W ramach współpracy między klasami do akcji zostali zaproszeni wszyscy 
Więcej