TYDZIEŃ MISYJNY 23.10 – 29.10.2022 „Będziecie moimi świadkami”

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Misyjnego. Tematyka misji zagościła na katechezach, w czasie których uczniowie oglądali filmy i prezentacje. Był to czas w którym zastanawialiśmy jak możemy pomóc misjom ale też jak dzielić się dobrem w szkole, rodzinie, parafii. Na lekcjach religii modliliśmy się w intencji misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

Zwieńczeniem obchodów Tygodnia Misyjnego był konkurs wiedzy dla klas 4-8. Zadaniem uczniów było znalezienie ukrytych na terenie szkoły pytań. Kartki z odpowiedziami wrzucali do specjalnej skrzynki. Dzieci z klas młodszych miały za zadanie założenie ubrań w kolorze kontynentów z misyjnego różańca. Spotkaliśmy się na korytarzu szkolnym by wspólnie śpiewać i tańczyć. Było radośnie i kolorowo!