TYDZIEŃ MISYJNY W NASZEJ SZKOLE

Ochrzczeni i posłani – pod takim hasłem przeżywaliśmy  93 Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczął obchody Tygodnia Misyjnego.

Konkurs wiedzy o misjach, wystawa i filmy o pracy polskich  misjonarzy na różnych kontynentach, modlitwa za misje, to wydarzenia ,w których mogła uczestniczyć społeczność szkolna.

W ostatni dzień Tygodnia Misyjnego – 25 października spotkaliśmy się na szkolnym korytarzu by wspólnie świętować. Tańczyliśmy przy afrykańskich  rytmach , śpiewaliśmy pieśń o Matce Bożej w języku jednego z plemion Ameryki Południowej. Uczniowie klasy 5a przez kilka tygodni zmagali się z ogromnie trudnym tekstem, ale warto było….  Wielu uczniów przyszło do szkoły w  kolorowych ubraniach. Kolory misyjne kontynentów : żółty, zielony, czerwony, niebieski i biały zdominowały szkolny korytarz.

“To już kolejny raz  zaprosiliśmy Was do wspólnej zabawy, przez którą chcemy zwrócić uwagę na trudną pracę misjonarzy wśród ubogich ludzi – i nie jest to tylko ubóstwo materialne, również duchowe.

Nikt nie każe Wam wyjeżdżać do Afryki! Tu, w Radomiu, też możecie być misjonarzami – miejcie dla innych  uśmiech, dobrą radę, a czasami miły gest – to wystarczy. Zacznijmy od drobnych rzeczy…” Tak przywitały uczestników spotkania uczennice klasy 8b.

Ksiądz Paweł zaprosił wszystkich do udziału w akcji Adopcja Serca. Wręczono symboliczne  nagrody uczniom za ciekawe stroje.Było naprawdę radośnie!