Topienie Marzanny

“Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy bo Zimę żegnamy”

21 marca 2019 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0A zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną niebieską sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły do parku nad rzeczkę. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami: „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona na brzegu rzeczki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.