Od września przy naszej szkole działa Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki (SMOK) – projekt Polskiego Związku Koszykówki. Jest to system szkolenia początkowego w zakresie umiejętności gry w koszykówkę.
Zajęcia prowadzone są dla klas 2. i 3. na sali w PSP 17 w poniedziałki i wtorki w godzinach 13.30 – 15.00. Dla klas 4. i 5. odbywają się na sali przy ul. Wierzbickiej 89/93: 4. klasy w środy i piątki w godzinach 14.30 – 16.00, klasy 5. w środy i piątki w godzinach 13.00 – 14.30.
W ramach programu SMOK nasza szkoła otrzymała od Urzędu Miasta stroje sportowe, natomiast z Polskiego Związku Koszykówki “trzykosz” i dwadzieścia piłek do mini koszykówki. Pozyskany sprzęt wykorzystywany jest do nauczania podstaw koszykówki na zajęciach z klasami pierwszymi oraz czterolatkami z przedszkola nr 23.