Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o tych, który odeszli: naszych bliskich i tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie. W związku z tym uczniowie klasy 3b odwiedzili jedno z Miejsc Pamięci Narodowej w Radomiu, znajdujące się przy ul. Kościuszki 6. W okresie II wojny światowej była to siedziba Gestapo, gdzie więziono, torturowano i mordowano Polaków walczących o wolność Polski. Jest to również miejsce, gdzie w latach 1945 – 1947 przetrzymywano i torturowano więźniów politycznych – żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji walczących o wolność naszej Ojczyzny. Przed tablicami upamiętniającymi te smutne wydarzenia uczniowie złożyli własnoręcznie wykonane biało – czerwone serca, zapalili znicz i uczcili pamięć pomordowanych chwilą ciszy. Była to bardzo pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.

Klasa 2d udała się na Rynek starego Miasta przed pomnik Czynu Legionu aby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości przez zapalenie zniczy pamięci.