20 lat Polski w Unii Europejskiej.
Pod tym hasłem 10 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, któremu towarzyszyły wystawy tematyczne o wybranych krajach europejskich, możliwość degustacji regionalnych potraw, a także występy artystyczne.

Klasy 4-8 przygotowały stoiska prezentujące wylosowany wcześniej kraj europejski, zaś uczniowie klas młodszych przygotowali piękne plakaty w ramach ogłoszonego konkursu plastycznego.

Największą wiedzą o Europie i krajach Unii Europejskiej pochwalili się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęła reprezentacja PSP nr 4, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z PSP nr 17. Wyróżnienia otrzymały PSP nr 14, PSP nr 1 , PSP nr 34 w Radomiu, PSP nr 24 i PSP nr 32.

Turniej był wspaniałą okazją do spotkania, wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy i dobrej zabawy.

Organizacje wydarzenia wsparła Komisja Europejska, fundując nagrody dla uczestników.

Patronatem medialnym objęły wydarzenie:

RADIO PLUS artykuł: LINK

ECHO DNIA artykuł: LINK