W listopadzie, w ramach projektu “Każdy inny-wszyscy równi”, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły Panie: Emila Frankowska oraz Anna Boczek, które pracują w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących. Jedna z Pań jest osobą niewidomą. Opowiedziała dzieciom o swoim codziennym życiu oraz problemach z jakimi borykają się osoby niewidome. Pokazała urządzenia, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Największe zainteresowanie wzbudził “kolortest”, który po przyłożeniu do konkretnego przedmiotu informuje na głos w jakim kolorze jest ten przedmiot. Następnie dzieci przeniosły się na chwilę do świata niewidomych. Z zawiązanymi oczami rozpoznawały kształty oraz próbowały się poruszać między różnymi przeszkodami. Pani Emilia zaprezentowała również brajlowską maszynę do pisania oraz sposób pisania na niej, a także przeczytała dzieciom fragment książki pod tytułem “Kubuś Puchatek” pisany Brailem. Było to bardzo ciekawe spotkanie uczące empatii i uwrażliwiające na problemy osób niewidzących.