„OSKARŻENI O WIERNOŚĆ I CNOTĘ  WĘDROWALI PRZEZ POLSKĄ GOLGOTĘ I NIEZŁOMNĄ ŻYWILI SIĘ WIARĄ, ŻE Z ICH KRWI ODRODZI SIĘ NARÓD”

23 listopada 2018 r. społeczność naszej szkoły  uczciła obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Widowisko muzyczne  przygotowali  uczniowie klas 1 – 8 i 3 gimnazjum. Młode pokolenie oddało hołd swoim poprzednikom, bohaterom, walczącym o wolność Ojczyzny. Słowem, pieśnią i tańcem zaprezentowali oni historię  oraz kulturę polskiego narodu od 1918 roku do czasów współczesnych. Wzruszyli nie tylko rówieśników, nauczycieli, rodziców, ale także zaproszonych gości – przedstawicieli Związku Sybiraków, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

Ci, którzy przeżyli grozę tamtych lat, w których pamięci do dziś pozostają krwawe blizny, poczuli dumę z tego młodego pokolenia  i podziękowali  za emocje wywołane w ich sercach.