Finał VI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „SPELLING BEE”

W czwartek 6.10.2022r. odbył się w naszej szkole finał VI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „SPELLING BEE”, w którym rywalizowało dziewięciu piątoklasistów i szóstoklasistów ze szkół, które zgłosiły się do konkursu.

Finaliści zmierzyli się z literowaniem słów w języku angielskim, gdzie w pierwszych dwóch rundach słowa były zapisane na kartkach, natomiast w pozostałych rundach uczniowie na podstawie usłyszanej wymowy danego słowa, musieli go przeliterować w poprawny sposób.

Zwyciężczynią konkursu okazała się reprezentantka PSP nr 21 w Radomiu Zofia Pawlak, natomiast uczennica klasy 5b-Amelia Sznyrowska, która reprezentowała naszą szkołę, zajęła szczytne drugie miejsce.

Główną nagrodą za zdobycie I m-ca był roczny kurs języka angielskiego, którą ufundowała właścicielka Akademii Językowej FREEDOM p.Małgorzata Mączyńska oraz puchar od sponsora Ledasport Radom. Wszyscy uczestnicy otrzymali również nagrody ufundowane przez sponsora Stowarzyszenia Na Rzecz Innowacji i Edukacji, które również zasponsorowało poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez pana dyrektora Marka Lipca oraz panią wicedyrektor panią Annę Belowską.

CONGRATULATIONS AND SEE YOU NEXT YEAR!!!