Dnia 22 kwietnia uczniowie klasy IIa, IIb i IId przygotowali występ artystyczny z okazji Światowego Dnia Ziemi. Głównym punktem programu był pokaz Mody Ekologicznej. Ideą tej inicjatywy było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych lub odpadów komunalnych. Przygotowane przez uczniów kreacje były oceniane przez komisję konkursową, która ogłosiła, że wszystkie prace są tak wyjątkowe i kreatywne, że wszyscy uczestnicy otrzymają 1 miejsca.

Uczniowie w świetlicy szkolnej włączyli się w obchody tego święta. W trakcie zajęć ekologicznych poznawali zasady zachowań proekologicznych, obejrzeli film edukacyjny, w którym zwrócono uwagę na to, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zwieńczeniem zajęć była wspólna praca pt. „Moja Ziemia”