Udane ferie to bezpieczne ferie!

8 lutego 2023r. uczniowie z klasy 1b wzięli udział w spotkaniu “Bezpieczne ferie z Komisarzem Zebrą” zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Przy okazji tego spotkania promowana była akcja informacyjno-edukacyjna Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jak również uczniowie utrwalali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w miejscu zamieszkania. Profilaktycy przestrzegali przed kontaktem z obcymi osobami szczególnie poznanych za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych, ale również z przypadkowo poznanymi osobami w czasie spaceru czy zabawy na placu zabaw. Dyskutowano na temat zagrożeń bezpieczeństwa w obejrzanych uprzednio filmach profilaktycznych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pojazdy policyjne. A ponadto uczestniczyły w pokazie tresury psów służbowych i miały możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z czworonożnym funkcjonariuszem.