BAL RENESANSOWY A.D. 2020

Bal renesansowy to jedna z najbardziej znanych tradycji naszej szkoły.
W ten sposób świętujemy karnawał i wspominamy jednego z najwybitniejszych twórców Ziemi Radomskiej – Jana Kochanowskiego.

W tym roku bal odbył się 1 lutego w pięknej scenerii rozgwieżdżonej nocy, towarzyszyły nam słowa poety z Czarnolasu: „Miło szaleć, kiedy czas po temu…”.

Zabawę rozpoczął uroczysty taniec renesansowy  przygotowany pod opieką pani Katarzyny Bielak, przy współpracy pani Małgorzaty Walewskiej.
Następnie uczniowie tańczyli przy dźwiękach bardziej współczesnej muzyki rozrywkowej przygotowanej przez DJ – a  Mateusza Kunerta.

Nagrody za strój renesansowy otrzymali:  Oliwia Cyganowicz 8A, Wiktoria Skorupa 8B,  Karolina Korcz 5B  oraz Oliwia Śpiewak 5C.

Jak co roku jury wybrało także  Królową i Króla balu, którymi zostali Maria Oroń z  klasy 8C oraz Krzysztof Rafalik z klasy 8A.
W radosnej atmosferze czas upływał szybko i aż żal było schodzić z parkietu…

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym balu…J