Wizyta gości z Portugalii i Krety w ramach projektu ERASMUS+

W dniach 4-8 kwietnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli partnerskich szkół z Krety (Grecja) oraz Portugalii w ramach realizowanego projektu ERASMUS+ Creative Learning. Celem projektu, oprócz wymiany kulturowej, jest stworzenie i wystawienie międzynarodowej sztuki. Uczniowie i nauczyciele brali udział w zajęciach edukacyjnych, odwiedzili również Teatr Powszechny w Radomiu oraz Muzeum Wsi Radomskiej, a także brali udział w wycieczce do Krakowa.Zwieńczeniem spotkania był Dzień Europejski, podczas którego prezentowano rezultaty spotkania, tańce narodowe oraz degustowano potrawy z partnerskich krajów. Swoją obecnością i wsparciem zaszczyciła nas Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, pani Katarzyna Kalinowska. Swój kraj zaprezentowali również uczniowie z Ukrainy uczący się w naszej szkole, którzy pracowali z pomocą swoich mam.

Serdecznie dziękujemy Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu, pani Małgorzacie Potockiej, Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej -pani Ilonie Jaroszek oraz Piekarni Gajda za pomoc w organizacji wizyty.

Partnerska szkoła z Malty brała udział w działaniach zdalnie z wykorzystaniem technik zdalnego uczenia.

Międzynarodowa przyjaźń, wspaniała atmosfera, nauka, współpraca, dobra zabawa i pozytywne emocje towarzyszyły nam przez cały czas 🙂

.