Wspólna zabawa zawsze daje wiele radości!
Klasy 3a i 3b uczciły Dzień Chłopaka pobytem w kręgielni Platinium.  Choć było to święto chłopców, dziewczynki także miło spędziły czas.  Odbyły się rozgrywki drużynowe i zabawy integracyjne. Dla niektórych uczestników rzut kulą do kręgli okazał się nie lada wyzwaniem.  Była dość ciężka i zdarzało się jej spadać z toru. Najlepszym zawodnikom udawało się strącić wszystkie kręgle już w pierwszym rzucie. Na koniec wszyscy posilili się kawałkiem pysznej pizzy.
Z  kręgielni bardzo szybki udaliśmy się do Nowego Yorku, zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Statule Wolności i równie szybko wróciliśmy do szkoły.  Humory i fantazja nas nie opuszczały.

Miło nam powiadomić, iż w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęliśmy realizację dwuletniego projektu w ramach programu ERASMUS+

Tytuł projektu: Myśl lokalnie, działaj globalnie!

Język projektu: j.angielski

Partnerzy: szkoły podstawowe ze Słowacji, Grecji, Włoch.

Celem głównym działań jest uświadomienie uczniom wpływu zniszczenia środowiska spowodowanego przyczynami naturalnymi lub wywołanymi przez człowieka na egzystencję ludzi oraz jego skutki dla jakości życia na Ziemi.

Projekt zakłada bardzo różne działania związane z tematyką środowiska naturalnego oraz jego degradacji. Obejmuje 40 zadań do wykonania oraz włączenie w nie jak największej liczby uczniów. Będą to m.in. ankiety, działania o charakterze badawczym, poznawanie aplikacji komp., konkursy plastyczne i informatyczne i inne. Obejmuje zagadnienia z różnych przedmiotów: języków, przyrody, geografii, matematyki, sztuki, informatyki, chemii.

W ramach realizacji, oprócz działań na terenie szkoły, odbędą się 4 międzynarodowe spotkania projektowe, w tym wizyta nauczycieli z partnerskich szkół w Radomiu oraz pięciodniowa wymiana uczniów naszej szkoły ze szkołą w Słowacji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Czarnoleskiej 10 w Radomiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor Szkoły, pan Marek Lipiec, powitał wszystkich uczniów, którzy od tego roku szkolnego będą członkami społeczności szkolnej: zarówno 6 i 7-latków, uczniów starszych klas szkoły podstawowej, jak również uczniów włączanego Publicznego Gimnazjum nr 3.
Podczas inauguracji odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klas 1. na uczniów. Ten symboliczny wpisany w tradycję szkoły zwyczaj dostarczył rodzicom i ich pociechom wielu wzruszeń.
Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy sukcesów i wielu radości w rozpoczętym nowym roku szkolnym.