20 lutego 2018 r. w ramach Dnia Otwartego powitaliśmy w naszej szkole grupy młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli nr 23 i 5 wraz z wychowawcami. Zapewniliśmy naszym gościom nie lada atrakcje. Mieli możliwość obejrzenia szkoły oraz uczestniczenia w zabawach integracyjnych wraz z uczniami z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Odwiedzili także sale lekcyjne klas I – III, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci i zaproszeni do wspólnej zabawy. Kolejną atrakcją było wysłuchanie legendy o Hermesie czytanej przez uczennice klasy VIIB. Dziewczynki przeprowadziły również mały quiz uważnego słuchania z nagrodami. Trzeba przyznać, że PRZEDSZKOLACY byli bardzo skupieni i bezbłędnie odpowiadali na pytania. Wiele radości sprawił gościom i naszym uczniom wspólny taniec CHOCOLATE  na sali gimnastycznej. Po słodkim tańcu, nastąpił słodki poczęstunek. W stołówce szkolnej dzieci zostały ugoszczone pysznym ciastem domowej roboty. Pełni pozytywnej energii wrócili do swoich przedszkoli.
Dyrekcja szkoły oraz  nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych do godziny 17.00 pozostali do dyspozycji rodziców, którzy uzyskali rzetelną informację na temat rekrutacji swoich dzieci do naszej szkoły. Szkoły, która dumnie nosi imię PRZYJACIÓŁ DZIECI.